Aktuálně

Vážení zákazníci,   Vzhledem uvolňování provozoven masérských a dalších služeb, jsou pro Vás připraveny veškeré masérské i rehabilitační služby. Rehabilitační masér Jan Toman....
Více ...

Vážení zákazníci,   Máte možnost si zakoupit DÁRKOVÉ POUKAZY, VOUCHERY - BALÍČKY.   Tyto poukazy, vouchery, permanentky - balíčky lze nakoupit dle Vašho uvážení. ...
Více ...

Slevy pro dárce krve VZP.   Dárci krve, kteří jsou pojištěni u VZP mají po předložení průkazu pojištěnce, zde ve studiu nárok na vrácení částky 1500 Kč,- od VZP pojišťovny. ...
Více ...
Lymfoven

Lymfoven
Otevírací doba

Pondělí9 - 19
Úterý9 - 19
Středa9 - 19
Čtvrtek9 - 19
Pátek9 - 19
Sobota9 - 14

Tel: 725 501 059

Jan Toman Klasické zdravotní masáže, odblokování páteře, , čínské tlakové masáže - akupresura, kineziotaping - tejpování, léčebná rehabilitace, fyzioterapie, sportovní masáže, aromaterapie, relaxační masáže, medové masáže detoxikační - Sportovní a rekondiční masáže, ceník

Sportovní masáž tvoří neopomenutelnou součást přípravy amatérských i vrcholových sportovců, kteří chtějí opakovaně podávat špičkové sportovní výkony.

Lze podotknout, že sportovní a rekondiční masáže jsou i pro širokou veřejnost, která ve svém volném čase podává jaký koliv sportovní výkon.

Mezi širokou veřejností se traduje, že pokud člověk sportuje a to neprfesionálně není třeba, aby tyto masáže podstupoval.

 

Sportovní masáže pomáhají pžedcházet vzniku byť dočasného nebo trvalého poškození organismu a pohybového aparátu.

Sportovní masáž je modifikovanou formou rekondiční masáže. Mezi zásadní rozdíly patří prioritní zaměření na svaly a svalové skupiny exponované před, při a po konkrétním sportovním výkonu

U sportovně rekondičních masáží se používají masážní prostředky jiného složení a jsou specifické než u ostatních masáží.

 

U sportovních masáží se používají hlavně prostředky jako jsou, emulze, základní bílá, hřejivá růžová, žlutá silně odpudivá na vodu, zelená chladivá a modrá silně chladivá.

Tyto emulze se aplikují po sportovním výkonu, kdy masáž je stejně časově vedená jako masáž klasická s rozdílem úplně jiných masážních hmatů.

 

Další masážní prostředky u sportovní masáže jsou tzv. sportovky, které se používají k rychlému uvolnění svalstva hlavně během sportovního výkonu.  Můžeme je vidět např. pokud hráče fotbalu postihne svalová omezení v důsledku nadměrné kyseliny mléčné (křeč) ve svalu.

 

Tyto přípravky jsou neředěny a jejich koncentrace je velmi silná a účinná, aby se daný problém co v nejkratším čese odstranil a sportovec mohl pokračovat ve svém výkonu.

 

Sportovní masáž doporučueme především před a v průběhu podávání sportovní činnosti, navozují vyšší svalovou aktivitu, pomáhají k prohřátí zátěžových partií a podobně jako jiné masáže přispívají k navození celkové duševní i tělesné pohody.

 

Pohotovostní masáž se provádí nedlouho před sportovním výkonem a slouží k naladění sportovce na podání maximálního výkonu.

 

Může se provádět jak před pohybovým rozcvičením, tak i po něm v závislosti na druhou sportovního odvětví.

 

Důležitá byť dvou minutová masáž mezi přestávkami je také důležitý doplněk ke kvalitnímu sportovnímu výkonu jedince.

 

Samostatnou součístí jsou preventivní uvolňovací cviky.

 

Relaxační masáže by měly být samozřejmostí pro každého amatérského i profesionálního sportovce.

 

 

Vidina pěkného těla dává mnohým zapomenout na následky neůměrného zatěžování kloubů a svalstva. Mnohdy lidé litují prostředky k jejich regeneraci.

 

 

Samotnou a velkou probelmatikou, je že se lidé, kteří sportují hlavně rekreačně nekladou žádný důraz na strečingová rozcvičování a zahřívaní celkového svalstva.

 

Já všem mohu jen doporučit věnujte, alespoň 10 minut strečingového cvičení před každou sportovní zátěží.
Strečingová cvičení Vám dopomůžou při sportovním výkonu k daleko větší pohyblivosti a v menší míře hrozí riziko poranění, které jinak riskujete.

 

Poznámka: Docela dlouhou dobu, 7 let jsem působil jako sportovní a klasický zdravotní masér u profesionálního hokeje jak v Česku i v zahraničí dále v interlize WHIL házená ženy, fotbal na krajské úrovni a mám opravdu zkušenosti kdy, nebyl příjemný pohled na člověka - vrcholového sportovce nař. s utrženým kolením vazem, či bicepsovým svalem, lýtekem. ATD.

 

Proto opravdu věnujte minimálně 10 - 15 min strečingovému rozcvičení, před a po sportovním výkonu.


Můžete tak velmi zmírnit rizika svalového poranění!.... KLIK ZDE Ceník sportovních a rekondičních masáží. KLIK ZDE ....

Ceník sportovních masáží se shodný jako u klasických masáží. Jen s tím rozdílem, že sportovní masáže jsou rychlejší, ale oto silovější. Neprovádí se celková masáž 90 min. maximálně 60 min.


Zpět

DRA-GO DESIGN Copyright © 2007 - 2021