Služby

Lymfodrenáže, lymfomasáže

Manuální lymfomasáž – lymfodrenáž, i přístrojová lymfomasáž a lymfodrenáž podporují funkci lymfatického, mízního systému i žilního systému. Působí jako prevence proti křečovým žilám a otokům dolních končetin, celulitidě, zpevňení problémových partií, tvarování a zeštíhlení postavy, napomáhá metabolickému systému spalovat nadbytečné tuky v těle a v problémových partií s celulitidou.

Lymfomasáže – lymfodrenáže odstraňují otoky po nádorových onemocněních, po operaci kolen, ramen, kotníků, ale vždy dbáme na doporučení či nedoporučení ošetřujícího lékaře, který sdělí osobně buď pacentovi, nebo terapeutovi písemnou formou, zda-li lymfomasáže – lymfodrenáže doporučuje, nebo nikoliv.

Lymfodrenáže přístrojové v kombinaci s manuální lymfomasáží, velmi výrazně odstraňují TOXICKÉ LÁTKY A DETOXIKUJÍ ORGANISMUS a napomáhají zdraví prospěšnému bezproblémovému proudění lymfatického systému. Také odstraňují celulitidu, vyhlazlazují pokožkožku.

Odstaňují pocit těžkých nohou i natékání tedy otoky.

Lymfatické drenáže, masáže odstraňují lymfedem. Co se týče lymfedemu, vždy musí proběhnout ruční lymfatická masáž a následně přístrojová lymfodrenáž. Taktéž platí doporučení lékařem. Nelze v případě lymfedemu, aby si klient ošetření v našem studiu jakýmkoliv postojem vynucoval. Pokud ale na ošetření bude trvat, vždy podepíše souhlas s támto ošetřením. Chrání sebe, ale i terapeuta.

Lymfedém je porucha lymfatického systému, tato disfunkce je obvykle chronického charekteru, proto je velmi důležité navštěvovat jak manuální tak i přístrojovou lymfodrenáž. Významnou měrou se podílí na odtoku toxických látek takzvaně tejpování lymfatického systému. Tejpování hlezna otoku kotníku

Přístrojové i ruční lymfodrenáže, lymfomasáže jsou velmi vhodné jako preventivní terapie u lidí vystavených dlouhému stání či sezení v kanceláři a zaměstnanců v obchodě, v dopravě atd.

Výborné výsledky jsou po porodu (po ukončení kojení) maminkám, které kojí se lymfodrenáže nedoporučují. Zpevněuje se břišní stěna, proti celulitidě, vhodné při cvičení.

Účinnost je možné také doplnit zábaly na podporu formování postavy s lymfatickým systémem, např. skořicové zábaly, nebo zábaly – bandážemi beauty wraps embelissants proti celulitidě.

Výhody a nevýhody lymfodrenáží

Lymfodrenáže zkušenosti

Indikace při lymfodrenážní terapii:

 • Vrozená postižení mízního systému
 • Postižení mízního systému vlivem úrazu, operace, zánětu a ozáření
 • Výrazné zlepšení vzhledu, tvarování a formování postavy
 • Celulitida – pomerančová kůže, (lipohypertrofie) zpevnění problémových partií těla
 • Mnohonásobně je pokožka hladší, pevnější, pružnější, sametovější
 • Urychlení proudění metabolismu
 • Odtok škodlivých látek – toxinů z těla
 • Znovu dochází k aktivaci metabolismu, lymfatických cest a spalování tuků
 • Zeštíhlení postavy v centimetrech, odstranění odumřelých buněk
 • Odstranění pocitu těžkých nohou, rehabilitace sportovců
 • Lymfodrenáže, lymfatické masáže, lymfoven je vhodný ke cvičení
 • Otoky způsobené trombozou
 • Působí jako prevence proti křečovám žilám
 • Terapie bércových vředů
 • Revmatické otoky kloubů

Kontraindikace:

 • Srdeční dekompenzace
 • Jaterní cyrhoza
 • Otoky způsobené onemocněním srdce, jater, ledvin
 • Akutní virové nebo bakteriální onemocnění
 • Akutní žilní onemocnění
 • Otoky způsobené hypoproteinu
 • Zhoubné nádory
 • Akutní kožní záněty
 • Nejasné břišní obtíže, spastická zácpa

Odbornou lymfodrenáž, touto metodou provádíme ve Slaném jako jedinní!

Lymfoven – je přístroj na sekvenční tlakovou lymfomasáž, lymfodrenáž končetin, přístroj, který pracuje na principu lymfatické masáže, lymfodrenáže. Tento velmi uspěšný lymfodrenážní přístroj lymfoven na lymfodrenážní masáž se používá v mnohých sanatoriích čí institutech, lázních.

Přístroj se skládá z vlastního přístroje a drenážních návleků na horní nebo dolní končetiny. Návleky jsou vícekomorové, aby umožnily intermitentní lymfodrenáž končetin. Princip činností spočívá v postupnm nafukování jednotlivých komor drenážního návleku dle zadaného programu nebo čipovách karet. Drenážní návleky jsou zhotoveny z omyvatelného materiálu a opatřeny suchými zipy, návleky se pravidelně desinfikují.

Co budete při tomto ošetření cítit?

Ucítíte lehký příjemný tlak, jak se budou postupně nafukovat vzduchové komory v nohavicích přístroje. Uvolníte se, zrelaxujete a po masáži se budete cítit odpočatí s novým přílivem energie. Samotná masáž trvá 45 minut.

Z hygienických důvodů je třeba, aby si zákazník přinesl legíny či lehké tepláky na převléknutí.

Už první masáž má výborné účinky na stav lymfatického systému. Čistí Váš organismus, napomáhá metabolismu a tím napomáhá hubnutí a odstranění celulitidy. Také se zlepšuje stav Vaší pokožky (je lépe prokrvená a vyhlazená). Vaše nohy budou po masáži lehoučké, dobře prokrvené a bez otoků.

Důlezité : Nutností na přístrojovou lymfodrenáž je, si přinést sebou legíny, nebo tenké tepláky, ponožky, triko či mikinu, to z hygienických důvodů.

POZOR!!!

Přístrojovou lymfodrenáž, smí provádět pouze speciálně školený personál s certifikátem k provozování a obsluze přístroje určené k lymfatické lymfodrenáži, lymfomasáži. Dále pak musí personál, zákazníkovi a kontrole na požádání předložit prohlášení o shodě, pověření Ministerstva zdravotnictví VZV- 500 – 16. 10. 2003/ 29025/03.

Tedy, tento přístroj, nesmí být obsluhován: kosmetičkou, kadeřnicí, pedikérkou, manikérkou pouze MASÉREM s CERTIFIKACÍ přístroje MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ.

Dále pak k provozování přístrojových lymfodrenáží – lymfatických masáží, zákon jasně stanovuje jaký přístroj smí být umístněn a používán na provozovnách, lázních či dalších zařízeních, která smí tento přístroj pro lymfatickou drenáž používat. Tento přístroj se nazývá Lymfoven 14 k, 24 k.

Lymfoven 14 k, 24 k, k provozování živnosti musí splňovat posouzení shody MZ a českou normu

 • ČSN EN 60601 – 1:94+A1, A11, A12 : 95+A2, A13 : 97
 • ČSN EN 60601 – 1 – 2 : 03

Dále evropskou normou

 • EN 60601 – 1 : 88 including amendments
 • EN 60601 – 1 – 2 : including amendments

Podle nařízení vlády ČR, ve znění pozdějších předpisů (NV) podle zák. č. 22/ 1997 Sb. NV 17/ 2003 Sb., NV 18/ 2003 Sb..v platném znění. Vydané certifikáty EZÚ č. 1041207

Bez těchto povolení nelze Lymfoveny v žádné provozovně či jiném zařízení používat.

Každý zákazník by se měl pečlivě přesvědčit, alespoň dotazem a popř. požádat maséra k nahlédnutí těchto předpisů a dokumentů.

Vše je publikováno v zájmu zdraví a informovanosti všech zákazníků našeho studia.

Ceník služeb

Název proceduryDélkaCena
Přístrojová lymfodrenáž – Lymfoven – horní končetiny45 min.430,-
Přístrojová lymfodrenáž – Lymfoven – dolní končetiny45 min.430,-
Manuální - ruční,
lymfomasáž - lymfofrenáž, horní končetiny, podpaží, šíje, třísla
30 min.790,-
Manuální - ruční,
lymfomasáž - lymfodrenáž, dolní končetiny, šíje, podpaží, třísla
30 min.790,-
Manuální - ruční,
lymfomasáž - lymfodrenáž obličeje, šíje, podpaží, třísla
30 min.790,-
Manuální lymfomasáž – lymfodrenáž celková masáž, dolní končetiny, kyčle (hýždě), záda, šíje, podpaží, obličej, dekolt, horní končetiny120 min2890

Masérské relaxační studio Jan Toman

Kynského 125/22
Slaný
274 01

Klasické zdravotní masáže
Aromaterapie a aroma masáže
Relaxační masáže a procedury
Lymfodrenáže, lymfomasáže
Zábaly těla a formování postavy s detoxikací
Procedury proti celulitidě
Dárkové poukazy a benefity pro podniky

Kontakty

Pracovní doba:
Po: 9:00 - 22:00
Út: 9:00 - 22:00
St: 9:00 - 22:00
Čt: 9:00 - 17:00

Tel.: +420 604 710 900 (Studio)
Tel.: +420 736 163 009 (Osobní)

Email: jantoman@masazeslany.cz

Rychlá navigace