Služby

Sportovní a rekondiční masáže

Sportovní masáž tvoří neopomenutelnou součást přípravy amatérských i vrcholových sportovců, kteří chtějí opakovaně podávat špičkové sportovní výkony.

Lze podotknout, že sportovní a rekondiční masáže jsou i pro širokou veřejnost, která ve svém volném čase podává jakýkoliv sportovní výkon.

Mezi širokou veřejností se traduje, že pokud člověk sportuje a to neprofesionálně není třeba, aby tyto masáže podstupoval.

Sportovní masáže pomáhají předcházet vzniku byť dočasného nebo trvalého poškození organismu, pohybového aparátu, šlach, fascií, kloubů, atd.

Sportovní masáž je modifikovanou formou rekondiční masáže. Mezi zásadní rozdíly patří prioritní zaměření na svaly a svalové skupiny exponované před, při a po konkrétním sportovním výkonu. Po sportovním výkonu by se měl svalovovou skupinu, kterou zatěžujeme vždy dobře vymazírovat, ovšem ale ne kratší dobu, než 48 hodin před následným sportovním výkonem. Je myšleno, především u profesionálních sportovců jako je: atletika, hokej, fotbal, a další sporty kterými mám já osobně velmi bohaté zkušenosti. Velký důraz klademe na předsportovní a posportovní strečingová cvičení (protahování), a to vždy 15 minut před sportovním výkonem a 20 minut po sportovním výkonu.

U sportovně rekondičních masáží se používají masážní prostředky jiného složení a jsou specifické než u ostatních masáží.

U sportovních masáží se používají hlavně prostředky jako jsou, emulze, základní bílá, hřejivá růžová, žlutá silně odpudivá na vodu, zelená chladivá a modrá silně chladivá.

Tyto emulze se aplikují před i po sportovním výkonu, kdy masáž je stejně časově vedená jako klasická masáž s rozdílem úplně jiných masážních hmatů. Vždy před sportovním výkonem by neměla trvat sportovní masáž déle než 5 minut, např. ruce nebo záda, nohy. Vše dohromady maximálně 15 minut. A to z důvodu, že pokud provedeme sportovní masáž např. nohou 30 minut, následně bude probíhat ve svalech chemický proces vylučovaní kyseliny mléčné. Tento chemický proces zabrání podat optimální výkon, kterého chceme dosáhnout.

Další masážní prostředky u sportovní masáže jsou tzv. sportovky, které se používají k rychlému uvolnění svalstva hlavně během sportovního výkonu. Tyto emulze a sportovky se používají ve většině případech usportovců, kteří se věnují sportovním výkonům 3-5 týdně, ale v našem studiu je používáme také. Můžeme je vidět např. pokud hráče fotbalu postihne svalová omezení v důsledku nadměrné kyseliny mléčné (křeč) ve svalu.

Tyto přípravky jsou neředěny a jejich koncentrace je velmi silná a účinná, aby se daný problém co v nejkratším čese odstranil a sportovec mohl pokračovat ve svém výkonu.

Sportovní masáž doporučueme především před a v průběhu podávání sportovní činnosti, navozují vyšší svalovou aktivitu, pomáhají k prohřátí zátěžových partií a podobně jako jiné masáže přispívají k navození celkové duševní i tělesné pohody.

Pohotovostní masáž se provádí nedlouho před sportovním výkonem a slouží k naladění sportovce na podání maximálního výkonu.

Může se provádět jak před pohybovým rozcvičením, tak i po něm v závislosti na druhou sportovního odvětví.

Důležitá byť dvou minutová masáž mezi přestávkami je také důležitý doplněk ke kvalitnímu sportovnímu výkonu jedince.

Samostatnou součístí jsou preventivní uvolňovací cviky.

Relaxační masáže by měly být samozřejmostí pro každého amatérského i profesionálního sportovce.

Vidina pěkného těla dává mnohým zapomenout na následky neůměrného zatěžování kloubů a svalstva. Mnohdy lidé litují prostředky k jejich regeneraci.

Samotnou a velkou probelmatikou, je že se lidé, kteří sportují hlavně rekreačně nekladou žádný důraz na strečingová rozcvičování a zahřívaní celkového svalstva.

Já všem mohu jen doporučit věnujte, alespoň 10 minut strečingového cvičení před každou sportovní zátěží.
Strečingová cvičení Vám dopomůžou při sportovním výkonu k daleko větší pohyblivosti a v menší míře hrozí riziko poranění, které jinak riskujete.

Poznámka: Docela dlouhou dobu, 7 let jsem působil jako sportovní a klasický zdravotní masér u profesionálního hokeje jak v Česku i v zahraničí dále v interlize WHIL házená ženy, fotbal na krajské úrovni a mám opravdu zkušenosti kdy, nebyl příjemný pohled na člověka – vrcholového sportovce nař. s utrženým kolením vazem, či bicepsovým svalem, lýtekem. ATD.

Proto opravdu věnujte minimálně 10 – 15 min strečingovému rozcvičení, před a po sportovním výkonu.

Můžete tak velmi zmírnit rizika svalového poranění!

Ceník sportovních masáží se shodný jako u klasických masáží. Jen s tím rozdílem, že sportovní masáže jsou rychlejší, ale oto silovější. Neprovádí se celková masáž 90 min. maximálně 60 min.

Ceník služeb

Název proceduryDélkaCena
Masáž šíje15 min.390,-
Masáž záda20 min.690
Masáž záda a šíje30 min.790,-
Masáž záda a šíje 60 min1580
Masáž záda a šíje + kyčle (hýždě)45 min.890,-
Masáž dolní končetiny a kyčle (hýždě)45 min.1180
Masáž horní končetiny a ramena30 min.790,-
Masáž ramena10 min.390,-
Masáž šíje a ramena30 min.790,-
Masáž obličeje a dekoltu30 min.790,-
Masáž břicha 15 min.390,-
Masáž hrudníku pouze muži10 min.390,-
Masáž kyčle (hýždě) 15 min.450,-
Masáž dolních končetin 30 min.790,-
Masáž chodidel 30 min.790,-
Masáž chodidel, dolních končetin, hýždí - kyčlí 75 min.1 390,-
Celková masáž bez hor. končetin 60 min.1 180,-
Celková masáž 90 min.1 480,-

Masérské relaxační studio Jan Toman

Kynského 125/22
Slaný
274 01

Klasické zdravotní masáže
Aromaterapie a aroma masáže
Relaxační masáže a procedury
Lymfodrenáže, lymfomasáže
Zábaly těla a formování postavy s detoxikací
Procedury proti celulitidě
Dárkové poukazy a benefity pro podniky

Kontakty

Pracovní doba:
Po: 9:00 - 22:00
Út: 9:00 - 22:00
St: 9:00 - 22:00
Čt: 9:00 - 17:00

Tel.: +420 604 710 900 (Studio)
Tel.: +420 736 163 009 (Osobní)

Email: jantoman@masazeslany.cz

Rychlá navigace